0

Ідентифікаційний жетон військовослужбовця, також жетон-особистий — передбачений Женевськими конвенціями особистий ідентифікаційний жетон військовика; обов’язковий до носіння знак, що дозволяє швидко ідентифікувати вбитих та поранених на полі бою військовослужбовців. Вперше згадується у Женевській конвенції про поліпшення долі поранених і хворих в діючих арміях 1906 року.

УКРАЇНСЬКІ ЖЕТОНИ
На теренах Західної України особисті жетони з’явилися в роки Першої Світової війни. Їх використовували німецька й австро-угорська армії, носили розпізнавальні знаки й січові стрільці. Найбільш якісні вони були у німецької армії. У роки Першої Світової війни це були округлені бляшки, які переламувались на дві половинки. У роки Другої Світової війни німці не вказували прізвище, лише номер, задля безпеки солдата та його рідних. Відомості зберігались у центральному архіві в Берліні.

У сучасній Україні питання військових жетонів особливо гостро постало з початку російської агресії у 2014 році та початку активних бойових дій на сході України. Через хаотичну мобілізацію призовників не забезпечували ідентифікаційними медальйонами, тому багато бійців, загиблих під час АТО, залишаються невідомими. Лише у 2015 році Міністерство оборони України прийняло рішення про екіпірування військовослужбовців засобами особистої ідентифікації. На новому жетоні зазначаються прізвище, ім’я, по батькові військовослужбовця, його група крові, резус-фактор і особистий номер, присвоєний відповідно до його реєстраційного номеру, а також назва держави та її військового формування, в якому проходить військову службу військовослужбовець.

Сам жетон виготовляється з нержавіючої харчової сталі у вигляді прямокутника розміром 45 х 26 мм, товщиною 1,0 мм, кути якого закруглені. Паралельно більшій стороні прямокутника посередині проходить перфораційна лінія, по якій жетон у разі необхідності може бути переламаний. Жетон має отвір діаметром 3 мм для кріплення до обмундирування військовослужбовця або в його особисту справу.
Інформація про особу військовослужбовця розміщується з обох сторін жетона. На лицьовій стороні вище перфораційної лінії державною мовою наносяться прізвище, ім’я та по батькові, латинськими літерами і римськими цифрами — група крові та резус-фактор. Нижче, під перфораційною лінією вказуються арабськими цифрами особистий номер і державною мовою — назва держави (Україна) і військового формування (Збройні Сили). На зворотному боці така ж інформація розміщується навпаки: вище перфораційної лінії арабськими цифрами особистий номер, державною мовою назва країни і військового формування; нижче державною мовою наноситься прізвище, ім’я, по батькові, латинськими літерами і римськими цифрами — група крові та резус-фактор.

ЖЕТОН ЯК МОДНИЙ АКСЕСУАР
Як вже вказувалося, сьогодні армійські жетони дуже популярні як модний аксесуар у стилі «мілітарі». Тож сучасне застосування військових медальйонів у цивільному житті досить широке. Зокрема, їх можна використовувати наступним чином:
• дитяча інформаційна бирка з ім’ям дитини, адресою і телефоном батьків. На випадок, якщо ваша дитина випадково загубиться;
• екстремальні захоплення (авто, мото, полювання). Жетон знадобиться лікарям швидкої допомоги, якщо з вами щось трапитися;
• страйкбол — все за статутом;
• досить цікавий подарунок;
• корпоративний ідентифікатор для співробітників або груп мандрівників;
• клубні та членські жетони, що позначають приналежність до модного напрямку;
• аксесуар для тих, хто стежить за модою: стиль Military популярний завжди;
• адресні бирки для тварин із телефоном господаря.

 

Щоб дізнатись більше долучайтесь до нас :
Наша сторінка — https://www.facebook.com/paramedicIF/
Наша група — https://www.facebook.com/groups/1734563000172931/
Наш Telegram канал-https://t.me/paramedicIF

0

от admin