1+

Гармата дуже відома завдяки хроніці та художнім фільмам. Тому напишу, за що не розповість російська вікепедія.

Конструкторське бюро розробник мало фах — казематні гармати та гармати броньованих об’єктів (танків та ДОТів).

Для розробки гармати довелося залучати німецьких конструкторів з фірми «Рейнметалл-Борзії» та випускників за фахом польової артилерії. Тому розробниками є:
1) ствол та казенна частина Логінов;
2) амортизатори, відкатна частина та броньований щит громадян ІІІ райху Беринг;
3) лафет та колеса Грабин (в майбутньому видатний конструктор гармат).

Гармата розроблялася під боєприпас 45 мм, який мав довжину гільзи 76,2 мм полкової польової гармати. Такий же боєприпас використовувався для гармат танків Т-26 та БТ-2; БТ-5; БТ-7. Озброєних гарматами К-21 конструкції Логінова. Такий боєприпас мав високу оцінку військових та гарну на той час балістику, на відміну від боєприпасу до 37 мм німецької гармати.

Фірма «Рейнметалл-Борзії» намагалася налагодити виробництво власної гармати 37мм, за ліцензією, але балістика боєприпасу 45 мм була ліпше та він стояв на озброєнні.

Гармати в кінцевому варіанті виявилися дуже схожі, але відмінності були К-53 мала довший ствол та більшу казенну частину, лафет конструктивно та на вигляд інший, після 1940 року інші колеса. Однакова загальна компоновка та форма броні щита (німецький вплив).

Накінець 1941року була спроба модернізації з використанням гільзи довжиною гильзи дивізійної гармати 76,2 мм та ствола довжиною 68 калібрів, гармата отримала назву М-42, та була в серії з 1942 до 1946 року.

Країна — СРСР;
Роки випуску- 1937-1943;
Калібр, мм — 45;
Довжина ствола, число калібрів — 46;
Вага, кг — 1200;
Швидкість виліту снаряда, м/с — 760.
Затвор клиновий напівавтоматичний.

Автор: Юхим Коломієць

1+

от admin