0

 

Глибоке або Тяжке/Обмороження 3-го ступеню:
Обмороження всієї товщі шкіри (дерми) Втрата чутливості пульсація та біль. Геморагічні пухирі як результат обмороження глибокої дерми. Почорніння шкіри з некрозом місцевих тканин.

Глибоке або тяжке/обмороження 4-го ступеню проходить через шкіру в м’язи та за їх межі, призводить до муміфікації та уражень кісток.

Не дозволяйте тканинам відтавати, якщо є загроза повторного замерзання під час евакуації.
Зігрівайте поверхневе обморожену частинув пахвовій западині, паховій області або в теплій воді.

ВАШІ ДІЇ ПРИ ГЛИБОКОМУ ОБМОРОЖЕННІ:
Помістіть обморожену частину у воду (вихрову ванну) температурою 40 С на 15- 30 хвилин допоки шкіра не пом’якшає та не набуде свого нормального кольору.
Цей процес може викликати значний біль, проте дозволяє врятувати тканини.
Після відігрівання з’являється набряк, який тримається протягом 5 годин.
Пухирі з’являються протягом 6 – 24 годин після швидкого відігрівання.
Сильно обморожена тканина утворює сухий чорний струп протягом перших 9-15 днів.
Муміфікація утворює видиму лінію демаркації з 22 по 45 день.

Сприятливі прогностичні ознаки включають відчуття поколювання, повернення нормального кольору і чіткі пухирі з рідиною, які поширюються на кінці пальців.
Початкове лікування повинно включати системне лікування гіпотермії до обмороження, а також обробка інших травм та медичних станів.

ЛІКУВАННЯ ПОВЕРХНЕВОГО ОБМОРОЖЕННЯ НА ПОЛІ БОЮ.
• Накрийте щоки теплими руками допоки біль не мине.
• Розмістіть розкриті поверхнево обморожені пальці під протилежні пахви, ближче до шкіри.
• Розмістіть оголені поверхнево обморожені ноги під одяг на живіт напарника.
• Не розігрівайте такими методами як масаж, біля відкритого вогню, замочуванням в холодній воді або розтиранням снігом.
• Будьте готові до болю, коли уражене місце почне танути. Не відтаюйте та не відігрівайте глибокі обмороження допоки існує можливість повторного обмороження.
• Евакуюйте постраждалого з підозрою на глибоке обмороження на базу для остаточного лікування.

У ЛІКУВАННІ ГЛИБОКИХ ОБМОРОЖЕНЬ ДОТРИМУЙТЕСЯ ТАКИХ ПРАВИЛ.
• Якщо обмороження вважається глибоким, не намагайтеся його лікувати на полі бою.
• Дістаньтеся лікарні або пункту надання допомоги найшвидшим способом. Евакуюйте постраждалого на носилках.
• Захистіть ушкоджену частину від подальшого ушкодження. Обгорніть кінцівки.
• Не намагайтеся розморозити ушкоджену частину розтиранням, згинанням або масажем. Не розтирайте снігом, не занурюйте в холодну або гарячу воду, не наближайте до відкритого вогню або гарячого повітря, не використовуйте мазі або гарячі компреси. Постраждалому не можна самостійно пересуватися. Між тим, небезпека менша при пересуванні на заморожених ногах ніж після їхнього відморожування.

*Пам’ятайте, що гаряча вода (50o-60oF) є занадто гарячою. Термометром необхідно контролювати температуру води 40o-42o С. Заморожені кінцівки потрібно зігрівати допоки вони не стануть м’якими, пластичними та порожевіють на найбільш віддалених частинах обмороженої частини (зазвичай це не більше 30 хвилин). Якщо у вас немає термометра, використайте власну руку – якщо вода занадто гаряча і ви не можете занурити руку, значить вона загаряча і для пацієнта. Білі або чисті пухирі є ознакою поверхневих уражень і можуть бути оброблені. Використовуйте алое вера або бацітрацин.Залиште геморагічні пухирі недоторканими, вони є ознакою більш глибоких уражень і після обробки можуть призвести до висихання підлеглих тканин.
Висота кінцівки зводить до мінімуму набряк.
Протиправцева профілактика має місце, якщо вона не зазначена в історії імунізації.

ЛІКУВАННЯ:
Правець (Tetanus) -протиправцевий людський імуноглобулін(HTIG, Hyper-tet) 500 вводять внутрішньом’язово абобезпосередньо в рану.
Імунізація проти правцю 0.5 мл внутрішньом’язово на місці дислокації військ.Парентеральні аналгезії необхідні для лікування болю під час розморожування З видаленням омертвілих тканин краще почекати (4-8 тижнів, в деяких випадках місяців). Це дозволяє врятувати більшу частину тканини. Прояви можуть бути яскравими, проте хірургічне втручання варто відкласти, так як на перших етапах дуже важко оцінити ураження. З плином часу більше тканин можуть стати життєздатними. Тому існує приказка “заморозили в січні, ампутували в липні”. Уникайте алкоголю та вдихання тютюну. Збільшіть кількість калорій для зцілення.

УСКЛАДНЕННЯ:
Підвищений ризик обмороження при менших впливах та погана холодостійкість є звичайним явищем для обмороженої кінцівки. Постійна втрата чутливості та гіпергідроз також є загальними наслідками.

ЗАПОБІГАННЯ:
Взаємодопомога та взаємопідтримка є найважливішими заходами профілактики та повинні постійно використовуватися. Для неактивних періодів важливим є забезпечення достатнім одягом та укриттям. Обличчя, пальці рук та ніг повинні час від часу бути оглянуті з метою зберігання тепла і вчасного виявлення оніміння або затвердіння поверхні. Вуха потрібно час від часу нагрівати руками з тією ж метою.
Найбільшим ризиком є розвалення планів. Коли ви на відпочинку або ухиляєтеся від ворога. Втома, стрес, обмежена їжа та вода…

 

Щоб дізнатись більше долучайтесь до нас :
Наша сторінка — https://www.facebook.com/paramedicIF/
Наша група — https://www.facebook.com/groups/1734563000172931/
Наш Telegram канал-https://t.me/paramedicIF

0

от admin