0

Якщо тіло втрачає тепло швидше, ніж організм встигає його компенсувати, виникає переохолодження. Серед умов, що сприяють цьому, варто виділити холодну та вологу погоду, мокрий одяг, занурення в холодну воду, виснаження, недостатній одяг і недостачу їжі і питва. Переохолодження не завжди легко діагностувати. Тому важливо стежити, чи не проявилися у вас наступні симптоми:

* блідість і сильне некероване тремтіння;

* ненормально низька температура тіла (перевіряється на дотик);

* слабкість та втома м’язів;

* сонливість і ослаблення зору;

* скорочення частоти серцебиття й дихання;

* непритомність, утрата свідомості (особливо небезпечно!).

На додаток до цих ознак, мабуть, найбільш характерною вказівкою на початок переохолодження є помітні зміни психічного складу потерпілого. Екстраверт здатний стати інтровертом, агресивність замінитися на покірність, чи навпаки. Причому без сумніву, якщо не вжити невідкладних заходів, то переохолодження може бути смертельно небезпечним. Холод і вогкість можуть швидко вбити хвору чи травмовану людину.

В таких умовах постарайтеся скористатися найближчим укриттям — за скелею, чи стінкою в якому-небудь природному поглибленні. Не слід намагатися зігріти таку людину гарячою водою, чи тертям. Найкраще лягти з нею в один спальний мішок і зігріти своїм тілом. Так само можна боротися з переохолодженням здорової людини.

Згадані вище заходи повинні бути спрямовані на припинення втрати тепла тілом і компенсації втраченого. З цією метою необхідно:

1. Якомога швидше забезпечити укриття від вітру й холоду.

2. Якщо є сухий одяг чи які-небудь покривала, замініть ними мокрий одяг. Заміна повинна відбуватися поетапно, відкриваючи на кожнім етапі мінімальну поверхню тіла та на мінімальну кількість часу.

3. Якщо немає сухого одягу, залишіть вологий одяг на потерпілому, але закрийте його зверху додатковою ізоляцією від холоду, а потім — вологонепроникним покриттям, що різко знижує тепловіддачу.

4. Підведіть тепло до тіла потерпілого; гарним джерелом може бути його напарник.

5. Якщо потерпілий знаходиться у свідомості, дайте йому гарячу їжу і питво.

У випадку переохолодження майте на увазі також наступні обставини:

* продовжуйте процедури, навіть якщо подих і серцебиття не проявляються. У цьому випадку буде потрібне штучне дихання і непрямий масаж серця. Не можна вважати, що людина, померла від переохолодження, за винятком ситуації, коли відновлена нормальна температура тіла, а потерпілий не оживає;

* поводьтеся з постраждалим обережно, адже шкіру і плоть, що змерзла, легко зашкодити;

* не можна терти чи масажувати постраждалі ділянки, щоб стимулювати кровообіг;

* не зігрівайте постраждалого занадто швидко;

* не дозволяйте потерпілому напружуватися;

* не давайте потерпілому алкоголю.

Щоб дізнатись більше долучайтесь до нас :
Наша сторінка — https://www.facebook.com/paramedicIF/
Наша група — https://www.facebook.com/groups/1734563000172931/
Наш Telegram канал-https://t.me/paramedicIF

0

от admin