3+

Як стверджують вчені, колись наші далекі предки жили в печерах і полювали на мамонтів. Треба думати, що тоді вони бачили в темряві вільно — як і інші нічні мисливці. Але ми з вами живемо в інших умовах, і очей наш до темряви незвичний.

Але ж є досить прості способи підвищити гостроту нічного зору. І про них ми хотіли б поговорити. Спочатку деякі загальні моменти. Є історичне свідчення. Коли стародавні мореплавці на своїх давніх Галеонах і фрегатах підпливали до нових островів — дикуни їх не бачили. І помічали тільки в той момент, коли від корабля відходила човен з членами екіпажу. А корабля — не бачили в упор. Їх мозок просто не сприймав такий об’єкт. Тому що їх досвід не міг його ні з чим порівняти. Це маленький відступ ми пишемо, щоб показати — огляд залежить від сприйняття. І то, скільки ви бачите в темряві, залежить не тільки від ваших очей. Залежить ще й від настрою, психологічного настрою.

Простіше кажучи — темряви не треба бояться. Якщо ви сприймає темряву як щось вороже, зле і чуже — вам будуть ввижається чудовиська і ви не побачите майже нічого. Налаштуйтеся на те, що темрява — ваш друг. Відчуйте смак ночі, розчиніться в ночі, віддавайтеся темряві. Відчуйте як темрява огортає вас і станьте частиною темряви. Насолоджуйтеся цим. Ви — частина темряви. Ви — нічний мисливець, ви бачите все. Ніхто не може заподіяти вам шкоди — а ось вас варто боятися будь-кому. Ось з таким настроєм варто перебувати в темряві.

Тепер про стороні фізичної. Як відомо, організм виділяє ресурси на необхідні органи. А на органи непотрібні — не виділяє. Чув від одного чоловіка середніх років: «На роботу їздив на машині. З роботи на машині. У магазин — теж на машині. Організм і вирішив, що ноги мені не потрібні. І віднялися в один прекрасний момент ноги. Як вилікувався — відразу знайшовся час в спортзал ходити. «З нічним зором точно так же. Щоб очі адаптувалися і почали бачити в темряві — треба досить часто в темряві бувати. Регулярно. Причому — якщо ви просто стоїте в темряві — то очі для цього в загальному і не потрібні. А ось якщо йдете по темному лісі. Якщо спотикаєтеся і падаєте на непомічених купинах по 10 разів на годину. Ось тоді організм усвідомлює, що треба виділити ресурси на зір. Що це пріоритет. І через якийсь час падати ви перестанете. Якось і краще стане видно. І спритність підвищиться — якщо і спіткнетеся — то на ногах утримайтеся. Скільки для досягнення результату треба блукати в пітьмі? Конкретні терміни називати складно, занадто все індивідуально. Орієнтуйтеся на власні відчуття. Коли знаходження в темряві буде доставляти вам гостра насолода — значить ви близькі до мети.

Ну і ще пара маленьких рад. Для швидкої адаптації до темряви рекомендують ненадовго заплющити очі і закрити очі долонями. Повна темрява в природі зустрічається рідко. Тому відкривши очі, ви будете бачити при світлі зірок, світла далекого міста. Якщо очі звикли до темряви, а попереду джерело світла — ліхтар, фари машини — то зажмурте одне око. Коли світло зникне, ви зможете бачити оком, який був заплющила очі. Ну і вважається, що солодке підвищує видимість у темряві. Останній спосіб не перевіряв — перевірте самі. Зустрінемося у темряві!

Щоб дізнатись більше долучайтесь до нас :
Наша сторінка — https://www.facebook.com/paramedicIF/
Наша група — https://www.facebook.com/groups/1734563000172931/

3+

от admin