1+
Українська реактивна система залпового вогню «Верба» буде вироблятися на Шепетівському ремонтному заводі, який входить до складу держконцерну «Укроборонпром».

Про це повідомив директор Шепетівського ремонтного заводу (ШРЗ) Олег Туринський. За його словами, вже завершені випробування і система «Верба» прийнята на озброєння.

«З 11 по 16 лютого бригада співробітників нашого заводу працювала на Харківському конструкторському бюро ім. Морозова, яке є розробником» Верби «. Ми вивчали документацію і всі особливості цієї системи», — пояснив Олег Туринський.

Він повідомив, що зараз налагоджується кооперація між заводом, ХКБМ і ще одним підприємством, залученим в проект — львівським державним заводом «Лорта», який є найбільшим виробником радіоелектронної апаратури. «Виробництво РСЗВ «Верба» почнеться в 2019 році», — підкреслив Туринський.

Відзначимо, що ШРЗ спеціалізується на ремонті ракетно-артилерійського озброєння для ЗСУ, але з недавніх пір зайнявся і модернізацією військової техніки. Зокрема, на виставці «Зброя та безпека», яка пройшла в жовтні минулого року в Києві, був представлений виконаний співробітниками підприємства варіант модернізації радянської 122-мм РСЗВ «Град», що отримав назву «Берест».

РСЗВ «Верба» розробки ХКБМ також являє собою український варіант модернізації «Граду».

Вперше «Верба» була представлена в 2015 році. Її особливостями є розміщення на базі вітчизняного автомобіля КрАЗ, повна автоматизація всіх процесів, можливість управління вогнем з кабіни, а також використання сучасної навігаційної апаратури.

Всі ці якості дозволяють скоротити час перезаряджання «Верби» у порівнянні з «Градом» в 7 разів (до 10 хвилин), а швидкість відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості збільшується в 4 рази. Завдяки новій системі стабілізації платформи, підвищена і точність ведення вогню.

Джерело:https://zbroya.info

1+

от admin