5+

Кишеньковий шприц, за допомогою якого можна запечатати вогнепальне поранення.Компанія RevMedx, яка займається розробками продуктів для військових медиків і служб швидкої допомоги, створила пристрій, що здатний за 15 секунд зупинити кровотечу від кульового поранення.

Прилад отримав назву XStat Як стало відомо, комісія з контролю над ліками і поживними речовинами США (FDA) офіційно дозволила цивільним медикам використовувати XStat-30 – до цього часу пристрій могли використовувати лише військові лікарі. За формою XStat-30 нагадує шприц і містить в собі целюлозні «таблетки», кожна з яких при контакті з речовиною збільшується вдесятеро, закупорюючи рану і зупиняючи кровотечу , кожна з губок має рентгеноконтрастну мітку, а одже абсорбент буде видно на рентгені, коли поранена жертва дістанеться до лікарні.

Компанія-виробник RevMedx вказала на своєму сайті, що кровоспинний пристрій має 3 см в діаметрі та містить 92 таблетки. Розмір кожної з таблеток – 9,8×4 мм, а після вбирання 3 мл. рідини – 9,9×50 мм. Таким чином, один XStat-30 здатний увібрати до 276 мл. крові.

RevMedx випускає XStat-30 в наборах по три штуки. За даними виробника, аплікатор здатний повністю зупинити кровотечу за 15-20 секунд і знаходитися в тілі людини до 4 годин, не завдаючи жодної шкоди здоров’ю.

Американські військові медики почали використовувати XStat-30 у квітні 2014 року, за даним FDA, цей пристрій добре зарекомендував себе, як ефективний кровоспинний засіб.

Автор: Діма Лазаренко

5+

от admin