0

Нова спільна ракета класу «повітря-земля» (англ Joing Air Ground Missile-114 або скорочено JAGM) зможуть запускати гелікоптери, танки, човни та практино все що можна знищити.

Нова версія ракети Hellfire заступила на виробництво, підвівши риску в розробоках. Спільну ракету класу «повітря-земля» приймуть на озброєння Армія та Корпус Морської Піхоти США. Передбачається оснастити ударні гелікоптери, що зможуть знищувати найважчі танки супротивників за милі від місця запуску.

JAGM замінює основну ракету AGM-114 Hellfire. На початку 1980-х років була розроблена ракета «Хелфайр» для знищення важких танків супротивника, яких на озброєнні Радянського Союзу були тисячі. За нею закріпилась назва «убивця танків».
Довжиною близько півтори метра, завтовшки в 7 дюймів та вагою близько 30 кг, «Хелфайр» ефективно могла вражати танки на відстані до 5 миль. Ударний гелікоптер Армії США AH-64 Apache міг взяти до 16 таких ракет за один раз.
Ударний гелікоптер Корпусу Морської Піхоти- Cobra також може використовувати «Хелфайр» для враження як броньованої техніки, так і наземних цілей, а гелікоптери морської авіації США — MH-60R «Romeo» зможуть використовувати її для атаки ворожих кораблів.

Існуючі версії ракет наводилися на ціль з допомогою лазерного цілевказувача або на гелікоптері, або з землі. Одна з останніх версій ракети — AGM-114L вже могла летіти на ціль не по лазерному цілевказувачу, а по радіолокатору встановленому в гелікоптері, який використовував міліметрові хвилі для наведення на ціль. Вперше Hellfire застосували у 1991 році в ході війни у Перській затоці. Досить часто її приміняли у ході війни в Іраку та Афганістані по не броньованим цілям, а по сукупченню живої сили супротивника озброєній легким озброєнням або по складам боєприпасів, які злочинці переховували в бункерах. В результаті застосувань розробники вирішили створити нову версію ракети з боєголовками, які краще підходять для знищення легших, але все ж таки небезпечних цілей.

JAGM поєднує в собі системи цілевказування в одній ракеті. Ударний гелікоптер, оснащений цими ракетами може зробити пуск, використовуючи лазерний ЦВ (цілевказувач)/по лазерному ЦУ та дозволити ракеті використати міліметровий датчик, щоб навестися на ціль на решті шляху, надаючи їй функцію «випустив і забув». Це збільшить живучість гелікоптерів, які нерідко в бойових умовах змушені запустити ракету та виконувати маневри по ухиленню.

Новітня ракета в більшості випадків являє собою звичайну Hellfire. У них спільний двигун, боєголовка, системи управління польотом як і на останній версії Hellfire — AGM-114R. Бойова частина, як стверджують у ВМС США, «надає руйнівний ефект по ряду цілей, починаючи від бронетехніки, легкоброньованих автомобілей та морської авіції до городських будівель та фортифікаційних укріплень». Також вона містить програмне управління/керування, можливість детонації з затримкою, що дозволяє їй пробивати стінки бункерів або схожі добре укріплені цілі та вибухати всередині, при цьому не вибухаючи при ударі. Згідно з виданням Defense News, JAGM ймовірно ідентична до Хелфайру як ракета близького бою, але звичайна не має так багато можливостей, щоб нанести удар на відстані понад 5 миль.

У Пентагоні багато не розповіли про нові можливості JAGM, але однією з її нових особливостей є враження рухомих цілей, якої не вистачає для звичайного Хелфайру. Точніше, прості Хелфайри можуть вражати рухомі цілі, але лише тоді, коли оператор озброєння постійно слідкує за ціллю та підсвічує її лазером до удару ракети, але показник успіху приблизно 35%.
Можливість вражати рухом цілі також буде корисною для ВМС, які стурбовані з розвитком швидкохідних озброєних катерів, що становлять небезпеку для більших кораблів. На даний момент ВМС не приймали участі в програмі, але в майбутньому вони зацікавляться нею.

Контракт був підписаний з корпорацією Локхід Мартін, що розробляла ракету. По договору передбачається придбати 2631 ракети цього класу. Також нова версія ракети дозволить запускати її з усіх носіїв. Також ракету можна застосувати в затемнених умовах. Протягом кількох місяців ракета провела 10 льотних випробувань. Передбачають, що ракета буде на ударних армійських гелікоптерах AH-64E Apache та морської піхоти AH-1Z Viper.

У порівнянні зі звичайним Хелфайром у якого показник успіху 35%, JAGM має 95%, що забезпечує майже 100% попадання. Також ракета здатна вражати ціль в умовах радіоелектронної боротьби.

Автор: Raider Guy

0

от admin