3+

 

Крилата ракета повітряного базування JASSM, яку застосовували в атаці сирійських об’єктів, скоро зможе летіти значно далі.

Найновіша ракета Пентагону JASSM пройде модернізацію, яка надасть їй змогу літати далі, ніж раніше та вражати цілі.

JASSM-XR крилата ракета, яка дасть можливість тактичній авіації США наносити удари за 1000 миль. Щоб дати маленьке уявлення, то змоделюємо ситуацію. Є бомбардувальник, який літає над Манхеттеном в Нью-Йорку. Він запускає ракету, яка може долетіти до Міннесоти чи Джексонвіллю, які знаходяться у штаті Флорида з чіткою точністю.

JASSM дозвукова крилата ракета, яка летить низько над землею, щоб уникнути виявлення ворожим радаром. Також вона використовує стійку до поміх GPS та інерційну систему наведення, щоб слідувати заздалегідь визначеному маршруту. За мить перед ударом вона вмикає свій інфрачервоний шукач (який на носу ракети), проводить ідентифікацію самої цілі та врешті решт наводиться й вражає. JASSM має боєголовку в 1000 фунтів (450 кг) та може вражати добре захищені цілі. Ці цілі можуть знаходитися під землею або глибоко в скелях, чи бетону, де їх без складнощів дістане JASSM зі своїм плавним детонатором.

У квітні 2018 року коли НАТО нанесли удар по Сирії, після того як остання випробувала хімічну зброю на місцевих жителях, ВПС США запустили 19 ракет JASSM (JASSM-ER по словам Пентагону) по цілям проасадовського режиму. Ракети запускалися з бомбардувальників В-1В Лансер. Але В-2, В-52Н, F-15E та F-16 теж можуть нести цю ракету.

Найперша JASSM була оснащена турбодвигуном Teledyne CAE J402-CA-100 та мала дальність польоту в 230 миль ( приблизно 420-430 км). Подальший варіант JASSM-ER має дальшу відстань ракети приблизно до 500 миль, яка використовує турбореактивний паливноекономічний двигун Williams International F107-WR-105 та більші паливні баки.

Понеділком цього тижня Пентагон підписав з корпорацією Локхід Мартін контракт на суму в 51 млн доларів, щоб розвинути версію ракети JASSM-ER до JASSM-XR. Передбачається, що остання ракета матиме дальність понад 1000 миль. Можливо для цього дадуть більший бак для пального та покращення в інерційній системі наведення й навігації, щоб підтримувати ракету на шляху.

Дальша відстань дозволить виконати ще гнучкіші завдання та дасть авіації більшу живучість. JASSM-XR може вдаряти по цілям, які знаходяться глибоко на ворожій території, та тим більше вона влучає з неочікуваного напрямку. Це також значить, що звичайні літаки (не стелс) особливо важкий бомбардир як В-52, може брати її на борт до боєкомплекту та запускати її не входячи в ППО противника.

Пентагон очікує на завершення контракта ракети JASSM-XR в 2023 році.

Автор: Raider Guy

3+

от admin