1+

Попередження. Опис міни носить загальний інформаційний характер. Дана стаття не може служити Інструкцією з використання та правилами поводження з виробом, оскільки опускає критичні пункти. Кінець попередження.

Зовні міна ПМН-3 дуже схожа на міну ПМН-2! Міна багатоцільова фугасна. Може використовуватися як:

1. Протипіхотна, тобто, для виведення з ладу особового складу супротивника. Поразка людині завдається за рахунок руйнування нижньої частини ноги (стопи) при вибуху заряду міни в момент наступання ногою на датчик (чорний хрестоподібний виступ на верхній площині) міни.

2. Міна-пастка. Спрацьовує при нахилі на кут більше ніж 90 градусів

3. Об’єктна міна таймерного типу. Вибухає в призначений час залежно від призначеного часу самоліквідації. Протипіхотна функція є основною, тому нижче ми будемо розглядати саме її.

Зазвичай під час вибуху міни відривається повністю стопа ноги, якою солдат супротивника наступив на міну, і, в залежності від відстані, другої ноги від місця вибуху, вона також може бути значно пошкоджена або не зазнати пошкоджень зовсім. Крім того, ударна хвиля досить великого заряду ВР позбавляє людину свідомості, висока температура вибухових газів може заподіяти значні опіки нижніх кінцівок.
Смерть може наступити від больового шоку, втрати крові при несвоєчасному наданні першої допомоги. Міна може встановлюватися як на грунт, так і в грунт, в сніг, вручну або розкладатися засобами механізації (причіпні мінні розкладники ПМР-1, ПМР-2, ПМР-3, причіпні мінні загороджувачі ПМЗ-4), але у всіх випадках переклад міни в бойове положення здійснюється вручну. Герметичність міни дозволяє використовувати її в водонасичених і болотистих ґрунтах. Установка під воду (прибережна смуга водних перешкод, броди) не допускається з огляду на її плавучість. Термін бойової роботи міни встановлюється попередньо може становити 12 годин, 1, 2, 4, 8 діб після чого міна самоліквідується підривом. Міна незнімна та і незнешкоджувальна.

Незнімність забезпечується тим, що падіння напруги джерела живлення викликає вибух міни. Це ж відбувається і при спробі витягти джерело живлення (акумулятор 7-РЦ 53 У), його короткому замиканні, несправності або при спробі порушити цілісність електронної схеми міни. Незнімність забезпечується наявністю похилого датчика цілі. Вибух в цьому випадку відбувається при зміні положення міни більш, ніж на 90 градусів (незалежно від положення міни, в якому вона опинилася на момент приведення в бойове положення). Міна має детонатор і запал, є частиною конструкції міни.

ТАКТИКО-ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МІНИ ПМН-3
Тип міни- протипіхотна фугасна натискної дії. Може використовуватися як міна-пастка і як об’єктна міна
Корпус- пластмаса.
Маса — 600 гр.
Маса заряду вибухової речовини (тротил) -80 гр.
Діаметр -12.2 см.
Висота-5.4см.
Час приведення в бойове положення -7-10 хвилин.
Діаметр датчика цілі -близько 11 см.
Зусилля спрацювання -8-25 кг.
Температурний діапазон застосування -30 — +50 град.
Застосовуваний детонатор -вбудований.
Знешкодження -немає.
Самоліквідація — задається через 12 годину, 1, 2, 4, 8 діб.
Cамонейтралізація- немає
Термін бойової роботи-. залежно від терміну роботи джерела живлення.
Колір- Коричневий з чорною кришкою.
Маркування- Маркування стандартне, яке наноситься на гумову кришку.
Наноситься білими або жовтими буквами фарбою на бічну сторону або на кришку міни і містить: ПМН-3 шифр міни 15-1-80 шифр заводу виробник — номер партії — рік виготовлення Т шифр спорядження (тут — тротил) Закупорювання. Відомостей немає. Конструкція.

Міна складається з трьох основних вузлів: 1. Власне міна. 2. Заряд ВВ. 3. Джерела харчування (акумулятор 7РЦ53У). У корпусі знаходиться електромеханічний детонатор. У спеціальне гніздо, що закривається заглушкою вставлений елемент живлення 7РЦ53У, який закривається угвинчується заглушкою. Поруч є запобіжна чека з червоною капроновою стрічкою. Корпус має кріплення для знімної кришки, в яку вставляється заряд ВВ. Поруч є запобіжна чека з червоною капронової стрічкою. Корпус має кріплення для знімною кришки, в яку вставляється заряд ВВ. Також на бічній стінці корпусу є світлодіод, що виконує роль світлового індикатора. Електромеханічний детонатор має вузол включення із запобіжною чекою; натисковий, інакше званий контактний датчик цілі (хрестовина на верхній кришці міни); похилий датчик цілі (спрацьовує при нахилі міни на 90 градусів від горизонтального положення); електронний блок, що включає в себе механізм далекого зведення, механізм світлової індикації, пристрій незнешкоджуваності, виконавчий пристрій і механізм самоліквідації. Світловий індикатор блимає протягом 3-6 хвилин після видалення запобіжної чеки, що вказує на справність джерела живлення і електроніки міни.

Перед використанням міни необхідно перевірити справність джерела струму, встановити його на штатне місце і встановити час бойової роботи міни відкрутивши верхню кришку міни. Механізм далекого зведення працює не за принципом пневматики, як це було у міни ПМН-2, а за рахунок роботи електронної схеми. Це забезпечує високу стабільність часу приведення в бойове положення незалежно від зовнішніх факторів. Однак, внаслідок необхідності встановлювати час бойової роботи попередньо, міна ПМН-3 втратила ту перевагу, яким володіла міна ПМН-2, а саме те, що старої міні не було потрібно ніяких попередніх дій при підготовці до застосування (огляд, вигвинчування пробки, вставляння запала, і т.п.) і немає ніяких елементів, якими потрібно комплектувати міну (запал, джерело живлення).

Це забезпечувало високу безпеку і можливість користування міною малокваліфікованими солдатами. Міна ПМН-3 вимагає від мінера вищої кваліфікації, проте її перевага в тому, що не потрібно подальше розмінування місцевості і є можливість встановлювати оперативні мінні поля, які потім не перешкоджають маневру своїх військ. Звідси виникає різна тактика використання хв ПМН-2 і ПМН-3. Хоча зовні вони дуже схожі зовні, ці міни зовсім різні. Дещо потовщений датчик цілі і його змінена форма (на знімку він виразно видно — чорний хрестоподібний) виключають випадкове спрацьовування міни при короткочасних динамічних навантаженнях, кілька знижують чутливість міни до вибухових засобами розмінування (приблизно на 8-12%).

Щоб дізнатись більше долучайтесь до нас :
Наша сторінка — https://www.facebook.com/paramedicIF/
Наша група — https://www.facebook.com/groups/1734563000172931/

1+

от admin