1+

Антон Кучепінков Антон Кучепінков

БМ-21 Берест, в порівнянні з Градом, має велику потужність залпу, точність ведення вогню, більшу інтеграцію цифрових систем управління і наведення артилерії, велику мобільність і вимагає менше часу для підготовки до відкриття вогню.

При виробництві цієї реактивної системи використовуються тільки українські комплектуючі. Головна особливість – цифрова система управління вогнем, що дозволяє екіпажу проводити підготовку до стрільби, зокрема – топогеодезичну прив’язку, не покидаючи кабіни. Ще однією особливістю нової РСЗО є збільшення потужності залпу до 50 реактивних снарядів, замість 40 в Градах. Велика потужність дозволяє гарантовано знищувати противника і оперативно розподіляти вогонь між різними цілями.

Завдяки новим цифровим технологіям, інтегруючим Берест в систему обміну інформацією на поле бою, розрахунок РСЗВ в режимі реального часу отримує точні координати противника, які в обробленому вигляді надходять з безпілотників, контрбатарейної РЛС, а також інших систем спостереження.

Така інтеграція в рази підвищує точність і ефективність ведення вогню.

Повнопривідне шасі КрАЗ-5401НЕ (4х4), на яке встановлено Берест, – одна з недавніх розробок ПрАТ «АвтоКрАЗ» перспективного безкапотного напрямку. Воно обладнане дворядною4-дверною кабіною, яка дозволяє зручно розмістити екіпаж і всю необхідну апаратуру управління вогнем. Вантажопідйомність шасі КрАЗ-5401НЕ – 9 тонн.

Широкопрофільні шини з централізованою системою підкачки дозволяє експлуатувати спецвироби, встановлені на цьому шасі, не тільки по дорогах з різним покриттям, але і в умовах повного бездоріжжя. Два паливних бака по 165 л кожен забезпечують рух всюдихода без дозаправки до 600 км. Автомобіль здатний розвивати швидкість понад 90 км / год, до того ж він досить маневрений, завдяки безкапотному компонуванню, і може легко використовуватися в умовах міського циклу.

1+

от admin