3+

Колісна високомобільна далекобійна скорострільна 155-мм САУ Зузана 2 створена компаніями «Конструктив» і «Танакс» за заявкою Міністерства економіки Словаччини. Подробиці розробки САУ стали відомі в 2015 році.

Конструктивна компоновка:
САУ Зузана 2 створена на сильно модифікованій колісній базі вантажівки підвищеної прохідності «Татра 815 VP 31 29 275» з колісною формулою 8×8. У передній частині корпусу знаходиться низько профільна кабіна з місцем водія. Його посадка і висадка здійснюється через люк в даху кабіни. Огляд з кабіни здійснюється за допомогою вікон з блоками бронебійного скла. Вікна закриваються броньованими кришками зі щілинними стеклоблоками. Бойове відділення знаходиться в центральній частині корпусу. Воно являє собою збільшену, зварену з двох частин башту кругового обертання з встановленою між ними 155-мм нарізною гаубицею. У лівій від гармати секції башти знаходяться місця двох членів екіпажу, за ними — механізоване укладання металевих зарядів. Доступ до робочих місць здійснюється через бічні двері або верхній люк.

У правій секції вежі знаходиться зміщене до кормової частини місце заряджаючого. Перед ним розташований напівавтоматичний конвеєр зі снарядами. У передній частині знаходиться місце для особистого спорядження екіпажу. Доступ до місця заряджаючого забезпечується через верхній люк або бічні двері. На верхньому люку є 12,7-мм зенітний кулемет НСВ 12,7 Утьос.

Бронювання САУ Зузана 2 забезпечує захист екіпажу від куль стрілецької зброї і дрібних осколків.

Моторно-трансмісійне відділення (МТО) знаходиться в кормі машини і також закрито бронею. Паливний бак має ємність 500 л.

Озброєння:
Основним озброєнням САУ Зузана 2 є 155-мм нарізна гаубиця з довжиною ствола 52 калібру. Ствол гармати забезпечений двокамерним дульним гальмом. Знаряддя встановлено між двома частинами броньованої башти. Стріляні гільзи видаляються за допомогою стрічкового транспортера. Максимальна дальність стрільби активно-реактивними снарядами становить 41 000 м, мінімальна — 5 000 м. Система автоматичного заряджання забезпечує 6 пострілів на хвилину за першу хвилину стрільби, 16 пострілів за 3 хвилин. При ручному заряджанні темп стрільби дорівнює 2 постріли на хвилину. Перехід з похідного положення в бойове становить не більше 2 хвилин, назад — 1 хвилина. На гарматі встановлений радар, що знімає показники дульной швидкості снаряда і передає дані в систему управління вогнем (СУО), пов’язану з цифровою картою місцевості. САУ має можливість ведення вогню з підготовлених і непідготовлених позицій з ухилом поверхні ± 5 ° і в діапазоні температур навколишнього середовища від -40 °C до + 55 °C. Для точного ведення вогню прямою наводкою, приціл має можливість коригування поперечного кута нахилу щодо навігаційної системи, нічне бачення і збільшення кратності. СУО має можливість працювати з цифровою картою місцевості.

Кут вертикального наведення гармати становить від -3,5 ° до + 70 °. Боєкомплект, що возить складається з 40 пострілів роздільного заряджання, встановлених вертикально в транспортерах автомата заряджання. Автоматична система досилання працює з усіма типами снарядів, включаючи снаряди довжиною 1 000 мм. Також є електронна система установки підривника.

Для стабілізації гармати при веденні вогню є три гідравлічні опори, одна з яких знаходиться позаду під моторним відсіком, а дві інші по обидва боки корпуса між другою і третьою віссю.

Силова установка:
САУ Зузана 2 забезпечена V-подібним 12-циліндровим дизельним двигуном з турбонаддувом «Татра» T3B-928.70 потужністю 443 к.с. (330 кВт) при 2200 оборотах на хвилину колінчастого вала. Двигун працює з коробкою передач «Татра» 10TS180.

Устаткування:
САУ Зузана 2 має систему кондиціонування жилих приміщень, систему захисту від зброї масового ураження з фильтровентиляционной установкою, а також радіостанцію, внутрішнє переговорний пристрій, систему навігації і позиціонування, допоміжну баштову силову установку для забезпечення роботи електроустаткування при непрацюючому головному двигуні.

Автор:Григорій Коваль

3+

от admin